ОСНОВНІ ДИСЦИПЛІНИ, ЩО ВИВЧАЮТЬСЯ

В ОКІНАВСЬКОМУ ГОДЗЮ-РЮ КАРАТЕ-ДО

 


1. ФІЛОСОФІЯ.

 Перший етап навчання, що включає вивчення етикету, історії. По мірі зростання наших навиків повинно зростати наше упокорення і відповідальність за застосування карате тільки з метою самозахисту і захисту інших. Необхідно укріпити ці істинні цінності, які ми мусимо втілювати у наше повсякденне життя. Цей етап продовжується усе життя того, хто практикує карате, з моменту початку занять.



2. ХОДЖО УНДО. ДЖУМБІ УНДО.

 Підготовчі та спеціальні вправи з приладами і без них, призначені для укріплення тіла і духу того, хто практикує.



3. КОКЮ-ХО.

 Засоби внутрішнього дихання за допомогою ката Санчін і Теншо. Кокюхо включає в себе навчання КІКО, що є застосуванням внутрішньої енергії (ЦІ) для того, щоб зробити тіло невразливим для ударів і захватів. Майстри, що оволоділи КІКО, проводять демонстрації, під час яких вони приймають удари у повну силув пах, горло, коліна, ребра, нирки. На таких семінарах побувало багато людей, і всі вони можуть поручитися за достовірність КІКО.



4. КАТА.

 Ката - це визначена послідовність рухів. Зовні ката здаються непрактичним і надто поверхневим знаряддям. Однак, більш глибокий аналіз ката розкриває кілька шарів його значень: те, що було ретельно розробленим і недоступним ударом, перетворюється у нещадно діючий захват або нокаут у життєво важливі точки. Рухи ката можна вивчити усього за день, тоді як для того, щоб відшліфувати ката і вивчити всі його секрети, треба витратити кілька років. Наприклад, ката Найханчі (також відоме як Теккі) заключає у собі дві потенційно смертельні техніки, чотири нокаути і кілька кидків або захватів. Практика ката не тільки закріплює його технічні рухи, але також сприяє роботі ніг, базовим технікам, рівновазі, диханню і плавності. Важливість ката у навчанні не може бути перебільшена. Простіше кажучи, ката є Окінавським карате.



5. БУНКАЙ.

Розбір і аналіз рухів, вкладених у ката. Це можуть бути удари, захвати, кидки і тиск на життєво-важливі точки. Наприклад, просте повертання, що супроводжується низьким блоком може бути штиковим ударом, ударом в пах, кидком, дуже схожим на о-гоші, або переламом шиї. Існує кілька рівнів бункая. Просуваючись по рангах, каратека накопичує грунтовне і глибоке розуміння ката і їх бункая.



6. КАКІЄ.

 Силове штовхання руками. Воно включає у себе ТЬЮТЕ - мистецтво захвату. коріння якого сягає китайського мистецтва Чін-на та Айкіджитсу і включає цілу систему захватів, удушень і кидків, а також КЮШО-ДЖИТСУ - мистецтво ударів по життєво-важливих точках. Кюшо-джитсу навчають тільки просунутих учнів, які показують відповідний рівень майстерності, відповідальність і характер.





7. РАНДОРІ.

Вільний спаринг, що включає у себе всі елементи технік ударів, кидків та удушень.



8. ДЕНТО.

Історія і традиції своєї школи і інших напрямків бойових мистецтв.



 Навчання Окінавському карате, на відміну від багатьох інших стилів, акцентується на поєднанні жорсткої та м'якої технік. Початкова область навчання - це відпрацювання базової техніки, блоків, ударів, стійок, ударів ногами. Опанувавши ці навики, учень переходить до м'якої техніки, вивчанню пересувань, парирування, сковзання. Робиться наголос на роботу ніг і рівновагу. Учень також починає вивчення тью-те і елементарного бункая ката. Майстерно оволодівши цими принципами, він переходить до наступного рівня, тобто просуненого бункая і кішо-джитсу. У майстра це може зайняти усе життя.